Info

Marek Kremer – doświadczony specjalista z dziedziny post-produkcji filmowej i absolwent reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Ma on na koncie montaż i kolor korekcję blisko 1000 reklam, ponad 40 teledysków, kilku pełnometrażowych filmów dokumentalnych, a także supervising efektów specjalnych w 4 filmach pełnometrażowych, m.in: “Róża”, “Jeziorak”. Wyreżyserował również ponad 30 teledysków, a jego debiutem były “Chwile ulotne” Paktofoniki.

Z wykształcenia reżyser i montażysta, ale także specjalista od turystyki międzynarodowej i reklamy handlowej. Z zawodu filmowiec i … No właśnie, sam o sobie mówi że jest odkrywcą życia – „jest tyle pięknych możliwych życiorysów, które można przeżyć, nie chcę się obudzić na starość z myślą, że czegoś nie spróbowałem.”

Hobbystycznie zajmuje się muzyką. Obecnie tworzy w zespole Projekt Skandal. W latach 1997-2003 pod pseudonimem Hidi był wokalistą w rockowo-funkowo-rapowej kapeli Śfider Anyy, z którą wygrał kilka festiwali i wydał 2 płyty “Śfidromania” i “Gramm bo lubię” (Sony Music Polska). Wydał też 2 solowe EP’ki “Prosto w osiedla” i “Londyn przed 2009”. Jako producent wydał mixtape pod pseudonimem DJ TerazPolska pt. “Taki sobie temat”.

Zawodowo prowadzi firmę Positive Flow zajmującą się produkcją filmową.

Założona w 2005 roku strona bankpomyslow.com stanowi formę jego bloga, a pomysły mają posłużyć jako luźne inspiracje.

Pochodzi z krakowskiego rodu Kremerów, jest praprawnukiem filozofa Józefa Kremera, rektora UJ, filozofa i estety, historyka sztuki, prekursora psychologii.

Zdobyte wyróżnienia:
2017 – BERLIN MUSIC VIDEO AWARDS – Silver Screen Selection za “Hide & Seek” HELOLOVE (reżyseria)
2016 – TO TYLKO MONTAŻ FILM FEST – Official Selection za “Na Koniec Świata” NATALIA KUKULSKA (montaż)
2016 – The TASTE AWARDS – Official Final Selection za “LOUS” Fashion Video (montaż)
2014 – Przegląd portfolio KTR SEE&SAY 2014 – wyróżnienie (reżyseria/montaż)
2002 – VIVA Polska – Najlepszy Hip-Hopowy teledysk 2002 za “Chwile Ulotne” PAKTOFONIKA (reżyseria)

Hidi wywiad Przelom